środa, 3 grudnia 2014

Kalendarz adwentowy DIY!

Sezon na kalendarz adwentowy otwarty! Zainspirowane modułowym kalendarzem SNUG.STUDIO postanowiłyśmy wziąć na warsztat karton i zmierzyć się oko w oko z geometrią przestrzenną ;) Co więcej do działania udało się nam zaangażować dzieci, które podczas  roomorowych warsztatów w siedzibie  Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi wraz z nami bawiły się formą i stworzyły własną kalendarzową układankę. Otwierane kubiki z geometrycznymi wzorami kryją w sobie oczywiście słodką niespodziankę i motywują do zabawy każdego dnia aż do świąt...a może nawet dłużej! Poniżej, krótka powtórka ze ...stereometrii, czyli jak przygotować kartonowe pudełeczka! 

Organizujemy:
- karton
- kolorowy papier samoprzylepny 
- nożyczki
- taśmę dwustronną
- nożyczki
- wycinaki do papieruNa kartonie odrysowujemy, a następnie wycinamy 24 szablony sześcianu. Sklejamy go w taki sposób, aby jeden z boków stanowił ruchome wieczko pudełeczka. Z papieru samoprzylepnego wycinamy geometryczne kształty i naklejamy na wszystkie boki naszych kubików :)


Bawimy się! Wygląd kalendarza może zmieniać się każdego dnia :)
Nie zapomnijcie o zapakowaniu do środka małego słodkiego przysmaku! :)


A tak, do tematu podeszli mali uczestnicy naszych warsztatów! Więcej już wkrótce na blogu :)Dla zabieganych mamy fantastyczny i według nas bardzo efektowny pomysł na własny kalendarz adwentowy przygotowany przez zaprzyjaźnioną blogerkę z Enjoy Your Home! Do dzieła!

Enjoy Your Home

4 komentarze: