niedziela, 30 listopada 2014

Kącik czytelniczy!

W związku z naszą nieprzyzwoitą wręcz słabością do literatury, w pokoju Hani prędzej czy później musiało powstać miejsce sprzyjające jej odkrywaniu oraz przeżywaniu najpiękniejszych przygód! Kącik czytelniczy to było prawdziwe wyzwanie! Jego ostateczna forma to wypadkowa oczekiwań i pomysłów Hani (miękka ściana) oraz praktycznych rozwiązań. Jaki jest idealny kącik czytelniczy? Komfortowy, jasny, przytulny! Modułowe zagłówki, drewniane skrzynki, półki ribba oraz dobra literatura to połączenie, które sprawdziło się u nas idealnie! Za Hanią własnie pierwsza przeczytana samodzielnie książeczka :) Świętujemy!  Do strefy  czytelniczej jako pierwsze wprowadziły się tapicerowane zagłówki modułowe od Made for Bed. To dzięki nim ściana na życzenie Hani nabrała "miękkości" i ciekawej formy. Pracownia oferuje szeroką gamę tkanin do wyboru umożliwiając tym samym stworzenie unikalnego, skrojonego do naszych potrzeb miejsca! Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga  zatrudnienia "specjalistycznej" ekipy do ich montażu ;)Półeczki RIBBA są z nami od początku i nadal nie przestają zachwycać! To tutaj "debiutuje" nowy tytuł czy grafika, a najważniejsze jest to, że Hania samodzielnie decyduje o ich zawartości :)Drewniane skrzynki okazały się strzałem w dziesiątkę! Uzbrojone przez nas w maleńkie kółka nabrały rozpędu i przez pierwszy tydzień migrowały po całym pokoju, by wreszcie osiąść w kąciku czytelniczym w roli podręcznej biblioteczki :)

Nad kącikiem Hania zawiesiła mapę ulubionego literackiego miasteczka Valleyby (seria detektywistyczna wyd. Zakamarki) a w samym jego centrum pojawiła się mata PLUFSIG otulona ulubionym kocykiem :)
Sznur kolorowych Cotton Ball Lights, w kąciku pełni rolę dodatkowego źródła światła oraz pięknej  dekoracji! Ostatni element naszego kącika czytelniczego udało się nam upolować 
podczas jesiennej edycji Targów Rzeczy Ładnych :)  Plakat prosto z pracowni Nioska jest idealnym dopełnieniem naszego kącika czytelniczego :)
Wszystko pięknie, ale gdzie są książki? O tym już wkrótce w poście o naszej biblioteczce! Bądźcie czujni :)

14 komentarzy:

 1. Fajny kącik, a dziś u mnie też książkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No cudnie! Świetny kącik czytelniczy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwyt, zachwyt i jeszcze raz zachwyt! A te książki sobie bym z chęcią kupiła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny kącik ;) a skąd te skrzynki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D - Skrzyneczki zakupione tutaj : http://www.smrek-drew.pl/index.html

   Usuń
 5. Aż chce się usiąść i zaszyc w lekturze ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. kącik jest mega :) a zagłówki w te piękne wzory to skąd są??

  OdpowiedzUsuń
 7. Zagłówki są z pracowni Made For Bed <3, a tkanina pochodzi z sezonowej kolekcji Ikea :)

  OdpowiedzUsuń