poniedziałek, 29 grudnia 2014

Pokój Patryka - metamorfoza!

Patryk to wyjątkowy chłopiec! Ma nosa do dobrej kuchni, słabość do niebieskiego koloru a jego pokój jest dla niego najważniejszym miejscem na świecie! Patryk jest również od piętnastu lat podopiecznym domowego hospicjum Fundacji Gajusz. Tuż przed świętami chłopiec odwiedził siedzibę fundacji  w Łodzi, a w tym czasie...jego pokój przemienił się w miejsce z jego marzeń! Za realizacją tego przedsięwzięcia   stoi kilkadziesiąt wspaniałych ludzi, którzy zaangażowali się w spełnienie marzenia chłopca całym sercem. Pękamy z dumy, że miałyśmy w nim swój udział , bo to właśnie roomor stoi za projektem nowego pokoju Patryka! Ta realizacja była wyjątkowa nie tylko z uwagi na "wymagającego" lokatora ;) Projekt utrzymany był bowiem w największej tajemnicy przed chłopcem, a do tego metamorfoza włącznie z remontem, złożeniem mebli i dostosowaniem przestrzeni do potrzeb Patryka odbyła się w ciągu ...dwóch dni (sic)! Prace nad samym projektem rozpoczęły się jednak dużo, dużo wcześniej...Dla nas priorytetem było stworzenie takiego miejsca, w którym Patryk będzie się po prostu dobrze czuł! Tym bardziej, że choroba chłopca, praktycznie uniemożliwia mu jego opuszczanie... Od najbliższych Patryka wiedziałyśmy o słabości chłopca do niebiesko - zielonej kolorystyki, równie ważne były także względy bezpieczeństwa  stąd decyzja o specjalistycznej wykładzinie, rolecie czy moskitierze. Ostatecznie zdecydowałyśmy się na mocny geometryczny deseń w ulubionej kolorystyce chłopca - zmywalna tapeta Caro od Humpty Dumpty Room Decoration, w połączeniu z bielą oraz naturalnym jasnym drewnem. Postawiłyśmy na piękne a zrazem funkcjonalne  meble prosto z polskiej pracowni Kutikai oraz  Spot by VOX. Niemniej ważne było oświetlenie! Lampa Origami od SnowPuppe nawiązuje formą do tapety oraz pościeli Ikea PS 2014 a sznur kul od  Cotton ball lights ociepla przestrzeń. Całość dopełniły printy i kalendarz  od Akcji Prze-Twórz, poduszka Robot  oraz metalowa  półeczka z pracowni Belmam.
Pokoik, który do tej pory był całym światem Patryka zdecydowanie wymagał odświeżenia i dostosowania do potrzeb piętnastoletniego chłopca.


Prace w toku...


...i ich efekt po dwóch dniach!


Dzięki pokryciu drewnianych drzwi białą transparentną bejcą podtrzymana została spójna  kolorystyka z meblami.
Fotel, to wymarzony mebel Patryka!


Reakcja chłopca wzruszyła nas wszystkich!

25 komentarzy:

 1. Bardzo fajny efekt, świetna kolorystyka! chociaż przyznam, że cotton ball lights w każdym dosłownie dziecięcym wnętrzu zaczynają powoli nużyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Dziękujemy!!! A co do CBL to nadal nie możemy się oprzeć ich możliwościom w pokoju dziecięcym! Pozdrawiamy ciepło :)

   Usuń
 2. Coś pięknego, dla kogoś własne cztery kąty mogą znaczyć więcej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Spędzając czas w takim pokoju, samopoczucie samo będzie się poprawiało! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z taką myślą właśnie projektowałyśmy przestrzeń dla Patryka!

   Usuń
 3. Ale Patryk widzi tylko swój pokój i cotton ballsy cieszą go szczególnie. Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Co mogę powiedzieć?? PERFEKCYJNA ROBOTA! Jest niesamowity a metamorfoza... aż szoku doznałam :)
  Wyczarowałaś cudo. Na pewno to najładniejszy pokój w tym mieszkaniu a dziecko jest niesamowitym szczęściarzem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Patryk zajmuje jeden z dwóch pokoi...jego bracia, rodzice i babcia zajmują pozostałą przestrzeń mieszkania.

   Usuń
 5. Brawo, odwaliliście kawał dobrej roboty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacja, naprawdę pokój jest nie do poznania i wydaje się także, że się powiększył ;) I jeszcze jak czytałam, że obserwowałyście reakcję chłopca ze wzruszeniem...to mówi samo za siebie. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reakcja Patryka była dla nas tak naprawdę najważniejszym komplementem...

   Usuń
 7. Bardzo bardzo fajnie. Jak nie przepadam za standardowymi błękitami dla chłopców to ten odcień wypadł tu bardzo korzystnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięĸujemy! Podobnie jak Ty do odcieni niebieskiego podchodziłyśmy z dystansem...ale kolorystyka ta była marzeniem chłopca! Na szczęście udało się nam połączyć oczekiwania chłopca i jego najbliższych z naszym pomysłem na odświeżenie jego przestrzeni ;)

   Usuń
 8. Wspaniale spełniłyście marzenie chłopca. Ja też nie przepadam za niebieskościami, a tutaj te niebieskości wystąpiły w innym dużo lepszym wymiarze. Pokój jest naprawdę świetny, a na tym fotelu to i ja chętnie bym posiedziała - wydaje się być bardzo wygodny! Świetna tapeta i meble i wszystko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna, niezwykle stylowo urządziliście pokoik i te romby!Jestem zachwycona!Pozdrawiam i życzę szczęśliwości w nowym roku!!!:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękujemy i pozdrawiamy noworocznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniała inicjatywa :)Najważniejsze, że Patryk jest szczęśliwy:) Brawo :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie! Meble są cudne, gdzie takie mozna kupić?

  OdpowiedzUsuń
 13. Łóżko i biurko to kolekcja Spot by Vox, natomiast szafa i komoda to Kolekcja z dziurką od Kutikai :)

  OdpowiedzUsuń