niedziela, 7 grudnia 2014

WOOD szczęścia

WOOD szczęścia
Wbrew pozorom to nie łut szczęścia, ale pasja oraz miłość do drewna tworzy składowe projektu WOOD szczęścia. Trudno o materię bliższą naturze i bardziej przyjazną dziecku. Projektant z WOOD szczęścia nadaje  mu  nienachalną, często surową uwodzącą formę, która idealnie wpisuje się w nurt slow designu. Kolorystyka mebli nie odciąga uwagi od formy, naturalne drewno i pastelowa paleta podkreśla naturalną strukturę surowca. Każdy mebel (od łóżeczka dla lal poprzez regały czy biurka), który opuszcza stolarnię jest wynikiem szczegółowych konsultacji z zamawiającym, dopracowany w każdym detalu. WOOD szczęścia sprawia, że zapomniane, wyparte przez płytę MDF, drewno zajmuje należyte mu miejsce w pokoju dziecięcym!


Zapraszamy na rozmowę z Pawłem Kozakiem założycielem WOOD szczęścia!

1. Dlaczego drewno?

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem. W wakacje od małego zawsze dużo czasu spędzałem poza miastem i strasznie lubiłem tam wracać. Także wygląda na to, że mam słabość do drewna od jego jeszcze nienaruszonej strony. Zawsze było się jakoś z nim związanym. Czy to prowadząc prace remontowe domku czy z czasem robiąc juz elementy jego wyposażenia, drewniane zabawki dla siostrzenicy. Później zacząłem się ukierunkowywać. Często to pytanie zadają mi też znajomi, którzy trochę ze zdziwieniem patrzyli na kierunek który obrałem po studiach, przecież dawały szereg rożnych możliwości. Lubię to robić i daje mi to satysfakcje, a każdy nowy przedmiot w kolejnym domu napędza mnie coraz bardziej!fot. Kaszkazmlekiem/ WOOD szczęścia


WOOD szczęścia
WOOD szczęścia


WOOD szczęścia

2. Co myślisz o tak popularnych ostatnio targach designu i wzornictwa dla dzieci? Czy planujesz udział w takim wydarzeniu w najbliższym czasie?

Uważam, ze jest to super sprawa w dobie Internetu. Osoby chcące bliżej poznać daną markę mogą to zrobić udając sie na takie targi. W taki sposób można namacalnie ocenić przedmiot, a nie tylko na podstawie zdjęć ze strony internetowej. Osobiście na razie staram się skupić nad pracą organizacyjną, zwiększeniu wydajności, rozwijaniu się WOOD szczęścia. W głowie mam naprawdę sporo nowych pomysłów, projektów, które niedługo na pewno będzie można zobaczyć. W tej chwili oferta jest nie duża. Nie ukrywam, że jeszcze nie myślałem nad wzięciem udziału w takim przedsięwzięciu jako autor przedmiotów mający swoje stanowisko.


WOOD szczęścia

WOOD szczęścia


3. Czy zamówienie można składać tylko poprzez stronę WOOD szczęścia, czy produkty można znaleźć gdzieś jeszcze?

Owszem można znaleźć WOOD szczęścia w innych sklepach. Jak na razie w dwóch. Mogę zdradzić, że jestem w trakcie rozmów z paroma innymi sklepami. Mam nadzieję, że również w nich będzie można zakupić przedmioty WOOD szczęścia.

WOOD szczęścia
WOOD szczęścia


WOOD szczęścia

WOOD szczęścia
WOOD szczęścia4.Czym dla Ciebie jest slow design? Czy Twoja praca wpisuje się w ten nurt?

Muszę przyznać, że nazwa ta odzwierciedla doskonale czas oczekiwania z jakim klienci muszą się czasami zmierzyć żeby otrzymać przedmioty WOOD szczęścia ;) A tak całkiem serio to staram się nie szufladkować. Chociaż mam kilka cech które myślę, że wpisują mnie w ten nurt. Każdy element przedmiotu rożni się od następnego mimo, że w zamiarze pełni ta sama funkcje. Nie jest idealnie odwzorowany, a każdy jego kawałek ma inna strukturę. Osoba która otrzyma przedmiot musi wiedzieć, że wykonany jest z litego drewna a nie z kawałka płyty. Dlatego do każdego elementu z osobna przykładana jest odpowiednia uwaga - od momentu wycięcia go z całkowicie surowej deski do momentu zamontowania w gotowym przedmiocie. Często przy obróbce zgrubnej drewna można spotkać kawałki pocisku, odłamki z czasów wojny wiec na pewno tez nie które elementy niosą za sobą jakąś głębszą historie.


WOOD szczęścia


WOOD szczęścia


WOOD szczęścia

WOOD szczęścia


WOOD szczęścia


WOOD szczęścia
9 komentarzy:

 1. Przepiękne rzeczy! Prostota i surowe drewno. Coś niesamowitego! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, WOODszczęścia potrafi wyciągnąć z drewna całe piękno!

   Usuń
 2. Drewno jest piękne. Aż dziw, że tak długo było niedoceniane. Ja chcę mieć w domu masę drewna jak się uda :))) Szafa <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również mamy do niego słabość :) A pokoik dziecięcy wydaje się nam wręcz idealnym dla niego miejscem :) Pozdrawiamy!

   Usuń
 3. rzeczywiscie wood szczescia :) piekne produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest po prostu coś wyjątkowego i niepowtarzalnego :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne :) Tak mi z zapadł w pamięć ten stołeczek, że musiałam przekopać internety i odnaleźć, co to za firma go stworzyła:P Fajna gra słów, ale pamietajmy, że pisze się łut nie łud :P

  sjp.pl/%B3ut

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za korektę :) Już poprawione! Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń