środa, 1 października 2014

Mała biblioteczka!

Dzisiaj o książce i jej miejscu w pokoju dziecięcym! Rozpoczynamy cykl, w którym chciałybyśmy zarazić Was bakcylem dobrej literatury dla dzieci, w pięknych i nieszablonowych aranżacjach. Wydawnictwa dla dzieci dokładają wszelkich starań aby literatura dla najmłodszych nie tylko bawiła, ale i przyciągała oko niebanalną grafiką (: Dlatego wyciągamy książki z zakurzonych regałów na światło dzienne! Odpowiednio wyeksponowane, mogą bowiem odegrać niemałą rolę w aranżacji pokoju dziecka. Zachęcamy do zabawy kolorem poprzez skomponowanie biblioteczki zgodnie z paletą barw (: Takie rozwiązanie ma również aspekt praktyczny, ułatwia bowiem dziecku odnalezienie ulubionego tytułu! Jeżeli zdecydujemy się na ekspozycję okładek, piękne grafiki zamienią pokój dziecka w galerię sztuki ;) Sięgajmy po rozwiązania na miarę  naszego dziecka, w pokoju  najmłodszych książka powinna być zawsze w zasięgu małych rączek, a biblioteczka starszaka powinna zakładać  stopniowe rozszerzanie się kolekcji o ulubionych autorów i serie wydawnicze. Poniżej kilka inspirujących rozwiązań z książką w roli głównej! Zapraszamy (:Proste, drewniane skrzynki świetnie wyglądają zarówno powieszone na ścianie jak i postawione w roli regału na podłodze. Dodajmy, że możliwości ich łączenia są nieskończone!


Pokój Tymona

Pokój Tymona

craftstorageideas.com

Półki kuchenne z Ikea, zmieszczą nie tylko słoiczki z przyprawami (; W tym pokoiku wyeksponowały sporą ilość książeczek.


fot. Maja Szkudlarek / Pokój Leona

decor8blog.com

Książki w chmurach!  Półki i  regały w przyjaznej formie zachęcają do sięgnięcia  po lekturę nie tylko w pochmurny dzień (: etsy.com
101woonideeen.nl

Półka KLAUDI / alamo.sklep.pl

…lub na drzewie! 

designartist

chic-deco.blogspot.com

Półek ribba z Ikea nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Te niepozorne półeczki są niezastąpione jako element kącika czytelniczego każdego dziecka. Dzięki nim piękne okładki migrują niczym grafiki w galerii, dając dziecku możliwość zmiany wystroju pokoiku każdego dnia :)ministyleblog.comW roli biblioteczki niezastąpiona jest  również półka drabinka! Pięknie eksponuje okładki i wprowadza porządek. Ta od WOOD szczęścia wyposażona jest dodatkowo w trzy poręczne szufladki :)


WOOD szczęścia

Dla fanów hakerskich rozwiązań deska w kolaboracji z prostymi wspornikami w pastelowym przebraniu :)


apartmenttherapy.com

Przykład idealnego rozwiązania dla najmłodszych! Łatwy dostęp do księgozbioru  zachęca do zabawy z książką!


landofnod.com

Na koniec nasza kolekcja, tuż przed zmianami w pokoju Hani (: Już niebawem, pełna odsłona nowego kącika czytelniczego i regału ze sklejką w roli głównej ;)
A my ciekawe jesteśmy w jaki sposób książki zadomowiły się w pokojach Waszych dzieci? :D

3 komentarze:

  1. Skoro jesteście ciekawi, to ja się pochwalę :) U nas książek cała masa. Bardzo podobają mi się pomysły ze skrzynkami i "żłóbek" ale póki co nie ma szans na znalezienie wolnego metra podłogi w naszym wspólnym pokoju:( Hania ma jednak jednak część lektur w swoim kąciku dzięki takiemu rozwiązaniu http://wbiegupisane.blogspot.com/2014/09/biblioteczka.html Mało się tam mieści więc reszta jest w drugiej części pokoju ale taki regał zdobi Haniowy kącik.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne i oryginalne rozwiązanie! Jesteśmy pod wrażeniem. półeczki autorstwa męża jak i kolekcji książek! Pozdrawiamy !!!

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas RIBBA, ale powoli przestaje wystarczać i książki wędrują na stojący regał :)

    OdpowiedzUsuń