poniedziałek, 20 października 2014

Łódź Design Festival 2014!

Tydzień intensywnych  spotkań ze sztuką użytkową za nami! Na gorąco  podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami, dotyczącymi zarówno samych wystaw jaki i miejsca, w którym w tym roku odbył się Łódź Design Festival. Imprezie z roku na rok, towarzyszą coraz większe emocje , ale i oczekiwania.  Pofabryczne, surowe wnętrza Art Inkubatora były wspaniałym dopełnieniem wystaw i działań artystycznych, niestety okazały się niewystarczająco pojemne na zgromadzenie ekspozycji w jednym miejscu. Zgodnie z naszą zapowiedzią, eksplorowalyśmy wystawy z sześcioletnią Hanią. Przyznajemy że poruszanie się pomiędzy dwoma centrami festiwalowymi było dość kłopotliwe. Na szczęście pogoda dopisała, a kuratorzy dołożyli wszelkich starań aby jakość wystaw zrekompensowała wszelkie niedogodności ;) Nie da się nie zauważyć również, że przestrzeń wystawiennicza, "zagarniana" jest w coraz większym stopniu przez mecenasów oraz sponsorów festiwalu, cóż widocznie jest to cena, którą trzeba zapłacić za możliwość obcowania z najlepszymi projektami! LDF to również liczne imprezy towarzyszące  - o dwóch z nich Targach Rzeczy Ładnych oraz Meetblogin, szerzej już wkrótce u nas.

Zapraszamy do zwiedzenia wraz z nami "Brave New Festival" :)


Wystawa NASZ
Przekrojowa kolekcja współczesnego wzornictwa, pod kuratelą Rygalik Studio   składająca się z przedmiotów zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce - zachwyciła nas prostotą i świeżym spojrzeniem na przedmioty codziennego użytku.


NASZ - org. Culture.pl kuratorzy Gosia Rygalik, Tomek Rygalik


NASZ - org. Culture.pl kuratorzy Gosia Rygalik, Tomek Rygalik


NASZ - org. Culture.pl kuratorzy Gosia Rygalik, Tomek Rygalik

Wystawa BRAVE FIXED WORLD


Wspaniała ekspozycja potwierdzająca tezę że "reperowanie jest lepsze od recyklingu, chroni planetę i Twój portfel, uczy inżynierii".

Brave Fixed World


PRZEPIS NA MAŁY DESIGN
Wystawę miałyśmy już przyjemność poznać podczas warszawskich targów designu WZORY :) Jej założenia łamią stereotypowe wyobrażenia o designie, jako sferze dostępnej tylko dla nielicznych. Projektanci udostępniająjac swoje idee udowadniają, że każdy z nas może tworzyć sztukę użytkową! 
HYDRAULIK - Robert Pludra
 Wystawa Spekulacje zatrzymała nas na dłużej i zachęciła do zabawy ;) 

MAKE ME!
To konkurs  dla młodych projektantów.  Najlepsze projekty laureatów zebrane w jednym miejscu pokazują odmienne spojrzenie na otaczające nas rzeczy!  
Laureatem tegorocznej edycji został BLOND & BIEBER (ALGAEMY) - analogowa drukarka do tekstyliów, wykorzystująca mikroglony do produkcji własnego pigmentu .

Dziupla proj. Menthol Architects


Plantacja proj. Alicja Patanowska


MUST HAVE!
Plebiscyt polskich produktów, dostępnych w sprzedaży, które wpisują się w hasło "zabawne, ekologiczne, zaprojektowane na dziś i jutro, ale z poszanowaniem wczoraj". 


Boomini modern dollhouses


Boomini modern dollhouses

Boomini modern dollhouses
Boomini modern dollhousesZwierzęta zagrożone wyginięciem proj. Anna Bajor
Bubble Skateboards proj. Maciej Bojarczuk


Cottonbee


Cottonbee

MUPPETSHOP - Space for youngsters - with unique character


muppetshopmuppetshopmuppetshopmuppetshopmuppetshopFRESH STUFF


 Domek lęgowy ovo proj. Monika Kocot


Zachwycająca ceramika dla dzieci od Kristoff!


Ceramika KristoffFormabilio

proj. Miś Aleksandra Ochońska


Wystawa Morze, tak...CZYTELNIA
To miejsce dla małych i dużych fanów designu! To tutaj Ziuzia (Maliny Prześlugi) spotkała Hatifnatów :)
Wystawa BravosSTREFA TESTÓW

To miejsce akcji! Cztery stanowiska wyposażone w odpowiednie narzędzia, umożliwiające zwiedzającym zbadanie natury surowców, tj. papier, tkanina, drewno i metal. Przekonajcie się sami!


WARSZTATY DLA DZIECI

To najlepsza okazja, zwłaszcza dla najmłodszych do zapoznania się z ideami festiwalu w praktyce! 

  
Naszą przyszłością jest miasto - Pracownia k.Po warsztatach i spacerze  przyszedł czas na ...zabawę! Pod opieką zespołu z Różowych Okularów, nawet najmłodsi  mają okazję aktywnie testować nowości ze świata designu (; Dzięki portalowi Pakamera, bawialnia została wyposażona w meble i zabawki młodych polskich projektantów, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i umiejętności.

4 komentarze:

  1. Fajna i bardzo wyczerpująca (temat, nie mnie) relacja. Takie właśnie lubię. Tym bardziej, że nie wszystko udało mi się zobaczyć i właśnie nadrobiłam te zaległości. Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy! Zdajemy sobie sprawę, że trochę nas poniosło z ilością zdjęć, ale bardzo zależało nam oddaniu klimatu festiwalu, a w tym przypadku obraz ma siłę większą niż słowo :) Pozdrawiamy!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za relację- super zdjęcia! Ja w tym roku cały festiwal przechorowałam (wrrr), dzięki Wam przynajmniej mogę trochę popatrzyć.

    OdpowiedzUsuń