poniedziałek, 10 lutego 2014

Pokój z tektury?!

Kartooni - cardboard furniture
Dzisiaj o zrównoważonym dizajnie we wzornictwie dla dzieci. Spojrzymy na tekturę oczami polskich projektantów! O naszej słabości do tego materiału mieliście już okazję niejednokrotnie przekonać się śledząc wpisy na naszym blogu :o)  Nie ukrywamy , że chciałybyśmy zarazić Was naszą kartonową pasją, dlatego przygotowałyśmy przegląd projektów, które nas zachwyciły !
Kartooni - cardboard furniture
Kartooni - cardboard furnitureKartooni - cardboard furniture


Kartooni - cardboard furniture  w swoich projektach wykorzystują wzorzyste tkaniny oraz odważne kolory! Bawiąc  się formą nie zapominają o funkcjonalności swoich mebelków. W ich ofercie znajdziecie niemal pełne wyposażenie pokoju, a co więcej projektanci są otwarci na pomysły i wykonują mebelki na zamówienie!

trzymyszy.pl

trzymyszy.pl

trzymyszy.pl


Trzech myszy  chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Ich projekty to idealne połączenie dekoracji z zabawą. Jakość idzie tu w parze z ciekawym wzornictwem. KARTONmania


KARTONmania


KARTONmaniaKARTONmania


KARTONmania to dwie młode projektantki, które straciły głowę dla tektury!  Jak piszą o sobie "Naszym celem jest stworzenie dzieciom i ich rodzicom możliwości twórczego rozwoju poprzez zabawę oraz samodzielną aktywność." Zachęcają również do  eksperymentów i zabawy ze swoimi projektami.

Leolandia

Nie wiemy jak Wy, ale my widzimy ten przepiękny dwupłatowiec w roli mobilu nad łóżkiem, nie tylko pasjonata lotnictwa! Projekt prosto z pracowni Leolandia


Cardboart


Cardboart


Propozycje mebli i dekoracji...nie tylko do pokoju dziecięcego od Cardboart ;o)


trzymyszy.pl


MALI-workshop


MALI-workshop

Tekturowe Cuda

Tekturowe Cuda

Alternatywne tekturowe domki dla lalek oraz mini mebelki podbijają serca nie tylko dzieci! Poznajcie trzy pracownie, które zmierzyły się z tym tematem MALI-workshopTekturowe Cuda oraz wspomniane wcześniej trzymyszy.pl


klocki HOCKI


W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć kultowych klocki HOCKI. Pracownia stawia na "mądre i pomysłowe zabawki łączące pokolenia – takie, którymi sami mamy ochotę się pobawić".

I my skorzystałyśmy z zaproszenia do zabawy ;)

Wieszakowy comming out!


Tekturowa ramka DIY!

Po więcej kartonowych inspiracji zapraszamy na naszą tekturową tablicę na Pinterest ;)


3 komentarze:

  1. Ja zawsze nie mogę się nadziwić jak widzę tego typu cuda zrobione "ze śmieci" no w najlepszym razie z makulatury. Rewelacja. Sama już kilka razy próbowałam okiełznać tekturę ale w prosty sposób. Na kilkuwymiarowe formy jeszcze się nie skusiłam, a to błąd jak widzę. Genialne propozycje!

    OdpowiedzUsuń
  2. My już od jakiegoś czasu dotykamy tego tematu i naprawdę wciąż jesteśmy zaskoczone jakie możliwości kryje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne pomysły, na pewno część z nich wykorzystam gdy mój synek trochę podrośnie :)

    OdpowiedzUsuń