wtorek, 4 lutego 2014

Pokój Olgi i Jagi

Styl  vintage w pokoju dziecięcym?! Pokój Olgi i Jagi to przykład świadomie podjętej zabawy ze  stylem retro, w dodatku podjętej wspólnie z dziećmi! Dziewczynki bowiem wspólnie z mamą dokonują wyboru dekoracji i niejednokrotnie uczestniczą w wyprawach po unikatowe mebelki. Mama zajmuje się ich dalszą renowacją. Nic dziwnego, tworzenie i przetwarzanie są siłą napędową artystki znanej również jako Kotbury!  
Jej narzędziem jest szydło, a jej prace i autorskie  tutoriale można podejrzeć na stronie kotburykot.blogspot.com
Proste surowe łóżko piętrowe MYDAL otrzymało oryginalne zagłówki upolowane w second handzie. Na nim własnoręcznie wykonana narzuta. Poduszka lis z Primark. Podłoga została pomalowana na biało i przetarta.


Walizka to  pamiątka przywieziona z targu staroci w Belfaście - pełni funkcję stolika nocnego. Jest pełna klocków i innych drobiazgów dziewczynek.Drewniany taboret otulony został szydełkową poduszką. W tle zasłonka drukowana przez artystkę, wałkiem malarskim.Na pierwszym planie skrzynia, którą  wypełnia multikulturowe pluszakowe towarzystwo ;) W tle zaś ... szkolna ławka!  Poddana została renowacji, tak aby zachować jej oryginalny wygląd. Biurko, dzięki swojej formie idealnie sprawdza się dla dwójki rodzeństwa.


Na półeczce goszczą lale wykonane przez mamę a nad nimi szydełkowa girlanda. W tle na  ścianie, pojawił się wzór wykonany oryginalnym polskim wałkiem z lat 70 - tych (sic!) 
Siostry są odpowiedzialne za galerię ścienną, którą same tworzą i aranżują :) Ich pasją jest czytanie oraz wszelkie działania kreatywne. Jelonek autorstwa mamy ;)

Jedna z dziewczynek wspólnie z mamą zaprojektowała poduszkę kota.

Stara brązowa komoda została przemalowana na szaro, a jej drzwiczki ozdobione dekorami ze starego zagłówka do łóżka. Kryje w sobie dziecięce skarby ;) Na taborecie kotka Lola.  Szydełkowa pasja mamy, jest niewątpliwie motywem przewodnim pokoiku dziewczynek, który sprawia, że miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat. 


17 komentarzy:

 1. Piękne wnętrze! Absolutnie wyjątkowe!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite i cudowne wnętrze, zakochałam się Aniu:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. zaprojektowane z miłości - wspaniale !!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię wnętrza i wytwory Kotbury. No i taka mama to skarb!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie! Świetny pomysł na "upgrade" łóżka z IKEA, cudowna zasłonka w sarny, no i zazdroszczę ławki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ piękny pokój! Do tej pory nie byłam przekonana, czy styl vintage i dzieci to dobry pomysł, ale przekonaliście mnie w 100%. Cudnie :-)!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem tu pierwszy raz i chyba się zakochałam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszamy częściej i pozdrawiamy ;o)

  OdpowiedzUsuń
 9. Było mi bardzo miło gościć na Waszym blogu, dziękuję! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cała przyjemność po naszej stronie! Pozdrawiamy pokojowo! :o)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiammmmmmmmmmm! To mało powiedziane . Swojsko , kreatywnie , twórczo , cudnie !

  OdpowiedzUsuń