poniedziałek, 30 września 2013

Tekturowa r a m k a!

O tym, że z kartonu, przy niewielkim nakładzie wysiłku, można wyczarować cuda, mogliście się przekonać jakiś czas temu, kiedy to roomor! zmierzył się oko w oko z tekturą. Dziś powracamy do naszego ulubionego budulca...z którego powstanie ramka :)Do przygotowania ramki potrzebne nam będą: gruba tektura, szablon ramki wycięty z kartonu (lub miska jeżeli ramka ma być okrągła), nożyczki, skalpel lub nóż do kartonu, taśma dwustronna, ołówek, włóczki w wybranych kolorach, przyrząd do dziurkowania...mamy? To zaczynamy! 
Na tekturze odrysowujemy szablon ramki, następnie wycinamy go skalpelem lub nożykiem do kartonu. Nie korzystamy z nożyczek, ponieważ zależy nam na jak najbardziej prostych krawędziach ukazujących fantastyczną pofalowaną strukturę tektury w środku. Z pozostałych skrawków tniemy wąskie słupki, które przydadzą się do ozdobienia ramki.
 
Słupki z tektury docinamy do wymiaru ramki i przyklejamy taśmą dwustronna dookoła. Wybrane zdjęcie lub pocztówkę przyklejamy rogami (również taśmą dwustronną tym razem wykorzystując ją jednostronnie :) ) od spodu ramki.
Przyszedł czas na naszą ulubioną część, czyli ozdabianie! Można do tego wykorzystać oczywiście wszystko co nam wpadnie w ręce (na przykład washi tape), roomor! postanowił chwycić za włóczki. Dziurki w tekturze dzięki niezastąpionej plastikowej igle mogła z nami wyszywać pięcioletnia Hania!

A oto gotowe dzieło!

3 komentarze:

  1. Dziękujemy! Mamy słabość do tektury i często do niej wracamy, to na prawdę fajne źródło inspiracji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niedźwiedź w różowej kamizelce <3

    OdpowiedzUsuń