piątek, 18 października 2013

Łódź Design Festival 2013!

Zaczęło się! W czwartek 17 października ruszyła siódma edycja Łódź Design Festival! To wydarzenie, które przyciąga swoją  formułą  i rozmachem nie tylko fanów wytrawnego designu, ale przede wszystkim ludzi ciekawych nowych idei - bez względu na wiek , status czy wiedzę. Gorąco zapraszamy do udziału  w tym projekcie - odwiedzamy go od kilku lat i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem  jego kolejnych odsłon! 

Jest nam tym bardziej miło, gdyż podczas tegorocznej edycji festiwalu roomor! jest uczestnikiem pierwszego spotkania polskich blogerek wnętrzarskich MEETBLOGIN! Architektem tego projektu jest  autorka blogu Interiors Design. Create a beautiful world. Jesteśmy pełne podziwu dla jej zaangażowania i pracy jaką włożyła w realizację tego projektu!

Każdej edycji ŁDF towarzyszy ogrom imprez towarzyszących. My przyjrzymy się dla Was strefie Edukreacja - czyli przestrzeni kreatywnej zabawy i nauki stworzonej z myślą o najmłodszych ! Cykl wydarzeń pod hasłem Edukreacja obejmuje:

1. warsztaty - podczas których pod okiem wytrawnych ekspertów dzieciaki mają szansę zgłębiać tajniki dizajnu :)

2. spacery - mają na celu przybliżyć najmłodszym odbiorcom język sztuki. W podróży po wystawach dzieciom będzie towarzyszyła Anna Zadęcka-Zięba współzałozycielka Fundacji- ależ Gustawie!, aktorka i animatorka, która od lat prowadzi zajęcia artystyczne dla najmłodszych.

3. kalendarz - opracowany graficznie przez pracownię Ładne Halo  prezentuje najważniejsze zdobycze polskiego dizajnu. To prawdziwa ozdoba każdego małego pokoiku! Można go zdobyć uczestnicząc w warsztatach lub odwiedzając festiwalową bawialnię.


oprac. graficzne ŁADNE HALO


4. bawialnia - to  wyposażone w kreatywne i edukacyjne zabawki miejsce, gdzie na czas zwiedzania wystaw, można pozostawić dziecko pod profesjonalną  i przesympatyczną  opieką kadry z przedszkola Koliberek :)


5. karta pracy - to lista ciekawych zadań do wspólnego wykonania, podczas zwiedzania wystaw. Zawarte w niej intrygujące zagadki sprawią, że zwiedzanie stanie się niezwykłą przygodą. Znajdziecie ją w wersji do pobrania dla 4- 7 latków TU i 8 - 12 latków TU albo w biurze festiwalowym.

oprac. Ładne Halo

6. remade market - to raj dla miłośników dizajnu! Tutaj poznacie osobiście ciekawych polskich projektantów, upolujecie ciekawe prezenty, a na warsztatach wspólnie wykonacie ekologiczne lampy i zabawki.

proj. MISZKOMASZKO


proj. PACZ / RADOSNA FABRYKAproj. ESY - MAGNESY
proj. HOCKI KLOCKI


proj. LAMPS & CO.

Zachęcamy również do przyjrzenia się historii  festiwalu!
Nasze serca podbiła ubiegłoroczna wystawa Dizajn Dla Dzieci pod hasłem zrównoważonego  dizajnu 3R /Reduce - Reuse- Recycle/ - czyli ograniczaj, użyj powtórnie i przetwarzaj. W ramach wystawy zaprezentowano światowe i polskie przykłady mądrych i świadomych mebli dla dzieci. 


proj. GREEN LULLABY


Nie możemy pominąć również wystawy Dziecinada Agnieszki Jacobson - Cieleckiej z 2011 roku, podczas której  zaprezentowano prace  polskich projektantów przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców.

proj. ROBERT CZAJKA


Mamy nadzieję  że spotkamy się z Wami na ŁDF, bo na prawdę warto uwzględnić w planach na najbliższe dni odwiedzenie centrum festiwalowego w Łodzi!  Wszystkim,  którzy nie zdołają wziąć udziału w tej imprezie obiecujemy  pełną relację prosto z samego centrum wydarzeń, a także...mały prezent! 

4 komentarze:

 1. Oj z chęcią bym się zjawiła na czymś takim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie dziś trafiłam na katalog z tego festiwalu i tak sobie pomyślałam, że chętnie bym się tam zjawiła. Super akcja, bawcie się dobrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze polecamy! Jeżeli w tym roku się nie uda, warto sobie zapisać w kalendarzu to wydarzenie i odwiedzić festiwal w przyszłym roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdamy Wam pełną relację! I oczywiście nie może zabraknąć niespodzianki dla naszych czytelników!!!

  OdpowiedzUsuń