poniedziałek, 14 października 2013

Kieszonki ścienne - DIY/ Paper wall pockets - DIY

Kieszonki ścienne to pomysł na praktyczny modułowy pojemnik  na drobiazgi. Pomimo nieuzasadnionego jak się okazało lęku przed geometrią ;) postanowiłyśmy zmierzyć się z tym tematem. Na fali popularności wszelkich geometrycznych kształtów we wzornictwie /poduchy  w geometryczne wzory, girlandy, origami/ postanowiłyśmy wpuścić ten trend do pokoju dla dziecka.  Plusem tego projektu jest fakt, że sami decydujemy o wymiarach i kolorystyce kieszonek, a także ich kompozycji na ścianie. Kieszonki mogą być otwarte lub zamykane. My zdecydowałysmy się model mieszany. Nasze pojemniki umieściłyśmy nad biurkiem, ale spokojnie można je wykorzystać w innych okolicznościach, bo jak się przekonacie, ich forma to oryginalny  element dekoracyjny. A najważniejsze, że główym materiałem tego projektu jest po prostu...karton!


Poniżej krok po kroku zapoznamy Was z instrukcją wykonania kartonowych kieszonek ściennych. Zapraszamy!
1.  Do wykonania siedmniu kieszonek potrzebujemy trzech arkuszy kartonu o wymiarach 30x40. Mogą być w różnej kolorystyce - my zdecydowałyśmy się na dwa odcienie szarości. Niezbędne są również nożyczki, ołówek, klej lub taśma dwustronna oraz np. dwustronna pianka do zamocowania kieszonek już bezpośrednio na ścianie.

2.  Potrzebujemy również projektu naszego pojemnika, czyli szablonu trójkąta równobocznego z podstawą lub bez, w zależności od wybranego modelu. Wszystkich przerażonych ostatnim zdaniem uspokajamy, że szablony przygotowałyśmy dla Was do pobrania TU :) Szablon odrysowujemy na kartonie i wycinamy.

3.  Łączymy boki trójkąta. Do akcji wkracza klej lub taśma dwustronna.
4.  Kiedy kieszonki są gotowe...
5. ...umieszczamy piankę dwustronną na bokach, którymi zamocujemy je na ścianie.
6.  Czas na kompozycję!
Gotowe! Teraz tylko zapełniamy kieszonki drobiazgami, które lubimy mieć pod ręką! 

3 komentarze:

  1. Rewelacja, zupełnie jak rzeźba! Fantastycznie skomponowałyście kieszonki z pomarańczowymi dodatkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. urocze !! fajnie, można połączyć z różnymi kolorami

    OdpowiedzUsuń
  3. Dokładnie!!! Można bawić się paletą barw ale też kompozycją pojemniczków na ścianie!!! Polecamy :)

    OdpowiedzUsuń