środa, 31 lipca 2013

Pokój AdyNa szczycie wysokiej wieży (z wielkiej płyty) z widokiem na panoramę Łodzi mieszka mała Ada. Jej pokoik strzeżony jest przez wiernego konika na biegunach, a rolę dam dworu z dumą pełnią piękne szmaciane lale. W jej królestwie styl vintage harmonijnie przeplata się z nowoczesnym wzornictwem.

Jedną ze ścian pokoju rodzice przeznaczyli na osobistą galerię twórczości córki oraz zdjęć rodzinnych. Wykorzystali do tego papierową tapetę przeznaczoną do malowania i wszelkich innych eksperymentów twórczych. Dzięki temu pozostałe ściany i meble pozostają  nieskazitelnie białe. Pomimo niewielkiego metrażu zastosowana kolorystyka sprawia iż pokój jest pogodny i przestronny. 

Ciekawe czy odgadniecie co jest konikiem Ady ;)

Oryginalną ozdobą pełniącą rolę garderoby Ady jest zabytkowa komoda. Odrestaurowana własnoręcznie  przez rodziców zmieniła się z brązowego kopciuszka w piękny biały mebel. Brak lustra pomysłowo zamaskowano farbą tablicową! Po sąsiedzku ikeowska szafka z serii STUVA wypełniona po brzegi zabawkami.
Biel pokoiku przełamują mocne akcenty kolorystyczne - klosz, zasłonki, zabawki. Flaga Islandii to pamiątka z podróży mamy Ady -  baristki - na ukochaną wyspę.
Wnękę w pokoju córki rodzice przeznaczyli na pojemną szafę. Drzwi do niej również pomalowano farbą tablicową. Konik na biegunach do zdobycia tu
Ścienna galeria twórczości Ady!!! A tapetę w ramki można znaleźć np. tu
Skrzynki!!! Tutaj w wersji półek ściennych, pomalowanych intensywnymi kolorami - czyżby barwy islandzkiej flagi narodowej ;)Książeczki Ady to przede wszystkim upolowane w antykwariacie perełki polskiej literatury dziecięcej. Wyeksponowane na  półkach z serii RIBBA /Ikea/ stanowią również ciekawą dekorację pokoiku.


...nawet tuż pod sufitem!Okazały drewniany pałacyk z...secondhandu!!!
Piękna słomiana ozdoba zdobyta na lokalnym kiermaszu!
A teraz niespodzianka!!! Ady rodzina powiększyła się o małego Kosmę :) Przed nami nie lada wyzwanie! Wspólnie z rodzicami  przearanżujemy pokój tak, aby rodzeństwo mogło zamieszkać w nim wspólnie. Relacja na blogu!!!

4 komentarze:

 1. Super !!!! Już nie mogę doczekać się roomor'u! w akcji!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. super sprawa, podoba mi się pokoik ADY :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pokoik jest naprawdę fantastyczny!!! Tym większym wyzwaniem jest dla nas jego przearanżowanie...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam! Zwłaszcza książeczki... Cudownie wyeksponowane... Świetny pokoik :)

  OdpowiedzUsuń