piątek, 19 lipca 2013

pompony - ręczna robota!


Pompony i papierowe kule wtoczyły się do nas chyba już na dobre. Zaczęło się niewinnie, od przygotowań urodzinowych, takich z serii last minute :) - roomor! przekonał  się wtedy, że nawet z papieru śniadaniowego (sic!) można wyczarować niebanalną ozdobę stołu, czy pomponową girlandę. Potem sięgnęliśmy po włóczkę. I ta również okazała się materią bardzo podatną na pomponowe sploty. 
I tak,  okazało się, że nie ma miejsca, w którym pompon nie zdołałby sie zadomowić. Zdobywał on kolejne zakamarki roomorowej kwatery głównej :)Pompony te wykonaliśmy z gładkiej bibuły i włóczki. Te papierowe są również dostępne w sprzedaży np tu


Podziwiamy również kreatywność pracowni love&love, która specjalizuje się w wyrobie tiulowych pomponów - must have pokoju każdej marzycielki i ...marzyciela!!!

fot. love&love

Na profilu pracowni - www.facebook.com/withloveandlove można zamówić niepowtarzalny  zestaw kul :) Polecamy

Czas jednak przystąpić do robót ręcznych. Specjanie dla Was roomor! przygotował szybki kurs przygotowania kul honeycomb - jesteśmy ich wielkimi fanami.  Zapraszamy!Bibuła gładka /tutaj 6 warstw o wymiarach 70 x 50 /, nożyczki, klej biurowy, karton w kolorze bibuły

Odrysowujemy kształt koła


Wycinamy


Odrysowujemy na bibule kształt koła


Wycinamy / u nas powstało 36 warstw /


Pokrywamy klejem półkole z  kartonu


Delikatnie przyklejamy pierwszą warstwę bibuły. Przed złożeniem nakładamy klej według wskazówek poniżej :)

 Na kartonie zaznaczamy miejsca, przy których naprzemiennie będziemy nakładać klej.
Aplikujemy niewielką ilość  tuż przy obrzeżach, raz przy kółkach, kolejną warstwę przy krzyżykach


Czynność powtarzamy do ostatniej warstwy. Na wierzch przyklejamy drugie półkole. Pozostawiamy do wyschnięcia. Sklejamy półkola.

Powodzenia!!!

8 komentarzy:

 1. Świetny tutek. Myślicie, że w kształcie serca dałoby się zrobić tak samo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście!!! Wystarczy przygotować odpowiedni szablon!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Ogromnie dziękuję, długo zastanawiałam się czy można tego typu kule zrobić samemu i okazuje się że tak i jest to nawet proste :)))
  Pozdrawiam
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, a czy może mi Pani polecić jeszcze inne sklepy w których można kupić honeycombs? I gdzie można kupić taką ładną bibułę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pompony honeycomb można znaleźć również w sklepie http://www.zpotrzebypiekna.com/catalogsearch/result/?q=honeycomb, a bibułę gładką nabyłyśmy w http://ask4you.eu/bibula-gladka-w-jednym-kolorze-p-1987.html?cPath=35_152
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. super tutorial. będę robić na pierwsze urodziny syna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia!!! Pozdrawiamy ;)

  OdpowiedzUsuń