niedziela, 11 stycznia 2015

That Way!


That Way
Musimy się Wam do czegoś przyznać! Podczas ostatniej edycji Targów Rzeczy Ładnych w Łodzi, zupełnie niespodziewanie zostałyśmy wciągnięte w czarno biały świat polskiej pracowni That Way! Pchły, karaluchy i szczypawki "łypały" na nas z poduch, pledów oraz papierowych worków...jak się okazało była to miłość od pierwszego wejrzenia ...i dotyku!  Pościel i poduchy pokryte szalonymi grafikami dopracowane są bowiem w najdrobniejszym szczególe, a kropkę nad i stawia zielny fluorescencyjny akcent.  Agnieszka swoje autorskie grafiki przeniosła również na papierowe torby, które stały się jednym z naszych faworytów. Kałuża, Ulewa, Konstelacja czy Kurz rozwiążą w niejednym pokoiku odwieczny problem z przechowywaniem (;    That Way udowadnia, że charakter przestrzeni mogą nadawać wzory a nie kolory!


Przekonajcie się sami, oto rozmowa z Agnieszką i Damianem z That Way!

1. That Way to rodzicielski duet! Jak wygląda podział obowiązków w 
    Waszej pracowni? 

Damian zajmuje się sprawami techniczno - finansowo - prawnymi, Aga pochłonięta jest sferą kreatywną: projektowaniem, drukiem, produkcją, fotografią, oraz reklamą.

That Way


That Way


2. Charakteryzują Was proste graficzne formy, często w czarno białej kolorystyce! Jak według Was w  takim świecie odnajdują się dzieci?


Dzieci maja bardzo różne gusty (jak i dorośli) do tego bardzo zmienne w różnej konfiguracji czasowej :) Jedne wolą proste, abstrakcyjne formy inne hiperralizm…To, w jaki sposób zaprojektowałam pierwszą kolekcję jest wynikiem wewnętrznego kompromisu i momentu, w którym się znajdywałam w tym czasie, być może ta sama kolekcja zaprojektowana rok później wyglądałaby inaczej…:) Niewykluczone, ze kolejne kolekcje będą zupełnie inne. Lub tylko trochę inne. Czas pokaże.


That Way

3. Karaluchy, pchły, komary! Skąd u Was słabość do "robali" :)?

“Dobranoc, pchły na noc…” …ten wierszyk to klasyka, my tylko rozwinęliśmy temat… kolejne kolekcje nie będą już entomologiczne ;) przynajmniej 4 kolejne. ;)That WayThat WayThat Way


That Way


That Way

That Way


4. Jaka jest według Was idealna przestrzeń dla dziecka?

Nieprzytłaczająca kolorami i ilością rzeczy (bodźców), przytulna, jasna i bezpieczna.


5. Wasze oryginalne wzory i desenie pojawiają się od poduch i pościeli, przez papierowe worki, ubranka, na naklejkach kończąc! Czy planujecie opanować całą galaktykę pokoiku dziecięcego?


Nie śmiałam jeszcze o tym marzyć, ale rzeczywiście wygląda  na to, ze nasze pole działania regularnie się rozprzestrzenia…dzieję się to bardzo naturalnie…pojawia się pomysł i jeśli jest taka możliwości techniczna (i finansowa) produkt powstaje. Jako projektant (grafik i ilustrator) nie jestem przywiązana do jednej formy przekazu. Oczywiście plakat i książka są mi najbliższe, ale nie ograniczam się tylko do przestrzeni płaskich - generalnie działamy w obrębie bajki/textu skierowanego do dziecka wokół którego powstaje kolekcja. Każda kolejna będzie miała swoje źródło w następnej przedstawionej przez nas historii.


That Way


That WayThat Way
 

That Way


That Way


That WayThat Way


6.  Gdzie Was szukać? Czy planujecie udział w najbliższych targach designu?

Zobaczymy się na pewno na targach ‘Wzory’ w Domu Braci Jabłkowskich 6 grudnia 2014, ale być może jeszcze pojawimy się gdzieś w międzyczasie. O wszystkich wydarzeniach, w których uczestniczymy informujemy na naszym profilu facebookowym, na który serdecznie zapraszamy!That Way

That Way5 komentarzy:

 1. Brrrr... takie rzeczy na dobranoc!!!???... świetne polskie projekty! Warto iść "tą drogą" ;) Dzięki za link, ach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za ten namiar...robaki zabawki skradły moje serce ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Fajowe robaki! Fajnie, że są tak różnorodne - ten włochaty śmieszny :)

  Tylko mikołajkowe Wzory już dawno za nami :P :D

  OdpowiedzUsuń