poniedziałek, 24 marca 2014

Sklej K

domkidomeczki.blogspot.com
Drewno, deska...sklejka! Dzisiaj o bardzo elastycznym materiale, szczególnie podatnym na idee projektantów dla dzieci! Ukradkiem zakradła się do naszych wnętrz, jednak to w pokoju dziecięcym ujawniają się wszystkie jej zalety! Materiał ten cechuje lekkość i trwałość. Sklejka bowiem przyjmie nawet najbardziej złożone kształty, chociaż równie dobrze prezentuje się w prostych formach. Zobaczcie co może sklejka w pokoju dziecięcym!

Lampa CYRK / Smaga Projektanci

Lampa od Smaga Projektanci zainspirowana została tematyką cyrku, wesołego miasteczka i zabawą. Zanim połączymy modułowe elementy możemy je wspólnie z dzieckiem dowolnie pomalować ;)


Lulufinka

Jeśli mowa o rysowaniu, podsuwamy pomysł na super zabawę i piękną formę w jednym! Mowa o stolikach z pracowni Lulufinka, które skutecznie przykuwają uwagę nie tylko swoją formą, ale i oryginalnymi motywami, które się  na nim pojawiają :) 


Lulufinka

Ancymon

Tej wielozadaniowej typograficznej formy, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać ;) Ancymon, dostępny również w wersji ze sklejki świetnie poradzi sobie w każdej przestrzeni.
Łóżko ŁASUCH / ŚNIMISIE

Elastyczność i wytrzymałość sklejki, doceniła również pracownia ŚNIMISIE. ŁASUCH, PRYMUS czy ŚPIOCH to modele...łóżek, które swoją formą nawiązują do konkretnych  cech osobowości. Ciekawostką jest fakt, że łóżka, zostały tak zaprojektowane, że ich złożenie nie wymaga użycia ani jednego gwoździa! 


Łóżko ŁASUCH / ŚNIMISIE


domkidomeczki.blogspot.com

Domki to prawdziwa pasja autorki bloga HOME ABOUT! Wykonane ze sklejki, wyposażone dodatkowo w oryginalne tapety, zakwaterują zarówno ukochane zabawki czy figurki, a także pomogą uporządkować biurko ;)


Humpty Dumpty Room Decoration

Sklejka na ścianę?! Tylko z pracownią Humpty Dumpty Room Decoration! Już niebawem premiera całej kolekcji drewnianych plakatów :)

BAVIKA

Chalkboard Birdhouse Clock - TIKU TIKU

Pozostajemy na ścianie ;) Powyżej zegary prosto z pracowni BAVIKA oraz TIKU TIKU!  

BANDA
BANDA


Półeczka - Góra Lodowa to debiut pracowni BANDA! Do tej pory jej specjalnością było przywracanie do życia zapomnianych mebli. My, nie możemy się już doczekać dalszych odsłon mebelków z serii Banda Mini ;)


Wieszak Leśna przygoda/MERRY MEET ME

Wieszak Leśna Przygoda od MERRY MEET ME to przewodnik dla prawdziwych poszukiwaczy skarbów!


 Swing/ RAFA kids
Huśtawka od  RAFA kids zachwyca prostą formą i zachęca do zabawy! Okrągłe siedzisko to element kultowego już R toddler bed, czyli sklejkowego (sic! ) łóżka na kółkach!  

6 komentarzy:

 1. taka niepozorna sklejka a tyle pięknych przedmiotów :) uwielbiam domki na drobiazgi a ten zegar lisek skradł moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawało się nam, że sklejka jest mocno niedocenionym materiałem, postanowiłyśmy więc prześwietlić temat i okazało się że to świetna materia, zwłaszcza dla projektantów dla dzieci!

   Usuń
 2. Wow, rewelacja! Bavika i Banda mnie zachwyciły, stołek A ostatnio dojrzałam w jakieś gazecie i się zakochałam. Ceny nie dla mnie, ale chociaż sobie pooglądam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Projekty od polskich projektantów zachwycają formą, a jeśli chodzi o cenę, cóż...zawsze można zhakować schodek znanej skandynawskiej marki, co też polecamy i uprawiamy ;)

   Usuń