czwartek, 7 listopada 2013

Pokój Igora

roomor! miał ogromną przyjemność odwiedzić pokój sześcioletniego Igora. Jego pasją jest kino, szaleństwa na placu zabaw i hodowanie roślin! Pokoik jest odbiciem zainteresowań chłopca. My jesteśmy pod dużym wrażeniem pomysłu  mamy Igora na   zaaranżowanie zieleni - tak rzadko pojawiającej się w przestrzeniach dla dzieci. Kreatywność rodziców nie ogranicza się tylko do tej idei, bo jak się przekonacie cały pokój wypełniony jest przepięknymi autorskimi dekoracjami. Harmonijne połączenie bieli i czerni niespodziewanie zachwyca również  w pokoju dziecięcym. Drewno świetnie wpisuje się w taką przestrzeń. Nic dziwnego, mama Igora założycielka ab - Fab design, na co dzień również zajmuje się aranżacją wnętrz. Nie tylko tych małych!

Na szafce z serii Ikea PS autorski poster ab - Fab design. Nad nim papierowa girlanda wykonana przez mamę Igora.


Sukulenty to prawdziwa pasja chłopca! W drewnianej skrzynce, ozdobionej typografią z metalowych płytek wyciętych z puszek znajduje się mały, ale rozrastający się zielony zakątek :)


Roślinność zadomowiła się również na ścianie, gdzie przepięknie wkomponowała się w szalejący na niej deseń! Trójkąty, a właściwie ich rój, to rozwiązanie które uwiodło nas swoim rozmachem i prostotą jednocześnie. Geometryczny wzór powstał przy użyciu...taśmy izolacyjnej (sic!) Pojemniki na ścianę można znaleźć tu 

Stolik, krzesełka i łóżko to  meble z serii KRITTER od Ikea. Mebelki pomalowane zostały czarną farbą. Blat stołu ozdabia ulubiony bohater Igora, namalowany przez jego mamę!Piękny  regał to modułowe połączenie drewnianych skrzynek. Stanowi jednocześnie estetyczną zabudowę grzejnika. O tym gdzie zdobyć skrzynki i jak zaaranżować je w pokoju dziecięcym możecie podejrzeć w naszym poście tu.


Na łóżku króluje majestatyczna góra lodowa -  prosto od marki Póh.


Budzik Lego Star Wars.
Szafka na kółkach z serii VINSTRA od Ikea.Kolejne autorskie projekty, które nadają charakter pokoikowi : druciana chmurka i zawieszone na bawełnianej tasiemce  tekturowe literki z imieniem chłopca, oraz papierowy mobil z żurawiami wykonanymi techniką origami! 
Pojemna szfa Odda z Ikea. Fokus na kultową lampkę Miś !


Lampa Massive.

Poniżej przygotowałyśmy dla Was przegląd dodatków dostępnych w ofertach ciekawych polskich sklepów, które pasowałyby do czarno białego pokoiku. 

Projekt i realizacja pokoju ab - Fab design. Zdjęcia i stylizacja roomor!

5 komentarzy:

 1. ale tam ładnie! bardzo mi się podoba:))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale szczęściarz z tego Igora! Pokój po prostu czadowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co szczegół, to klaszczę w ręce.
  Niesamowite: urządzić i udekorować pokój dla dziecka tak, że na pewno chłopcu jest tam królewsko, a ja, dorosła baba, na sam widok odmłodniałam o 30 lat i chcę tam zamieszkać teraz-zaraz ;D
  Trójkąty na ścianie - <3

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna aranżacja :) a my powoli gotujemy się do kontaktu z Wami :) jeszcze trochę :)poczekacie? :)

  OdpowiedzUsuń