poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Alamo - metalowe mebelki dla dzieci!

Półka RALF
Dzisiaj w naszej zakładce projektant! rozmowa z Mają Olczak właścicielką nowej polskiej marki dla dzieci - Alamo. Oprócz pięknych, prostych form i kolorystyki, mebelki wyróżniają materiały z których powstają. Obok dość popularnego we wzornictwie MDF pojawia się bowiem metal! I to właśnie on skradł nasze serca. Materiał ten jest bardzo podatny na pomysły projektantki, która nadaje mu bardzo przyjazne dziecięcej przestrzeni formy. Domki, chmurki, serca, plastry miodu to tylko kilka przykładów zabawy kształtem. Metalowe powierzchnie  piękne odbijają światło, dzięki czemu w każdej przestrzeni nabiorą oryginalnego charakteru. W ofercie sklepu znaleźć możemy półeczki, stoliki, regały i wieszaczki, które śmiało mogą wymknąć się z pokoju dziecięcego i zadomowić się w każdym zakamarku domu! Zapraszamy!1. Dlaczego metal?

"Mebelki są wykonane z mdfu i z metalu. Z metalu ponieważ uważam, że to ciekawa alternatywa do innych drewnianych mebli. A nasycone, żywe kolory najlepiej oddaje metal swym wysokim połyskiem. Poza tym mebelki doskonale współgrają z wnętrzami zarówno bardzo nowoczesnymi jak i w stylu skandynawskim czy nawet klasycznym. Pomysł zrodził się bardzo tradycyjnie - jestem mamą 2 wspaniałych dziewczynek, którym urządzałam pokoje i szukałam czegoś ciekawego, innego, nietuzinkowego ...i nie znalazłam. Zaczęłam więc szkicować, projektować półeczki, które oprócz funkcjonalności mają ciekawy design, piękny kolor i kształt. Ogromną zaletą mebli jest duża dostępność kolorów, również na zamówienie, doskonała jakość, ciekawy design, unikatowość. Meble dostępne są w krótkich terminach ( metalowe do 7 dni) ale staramy się je mieć na bieżąco w magazynie. Chcemy aby dzieciaczki u których zagoszczą mebelki mogły z nich w pełni korzystać. Każdy mebel pomieści samochodziki, książeczki, lalki, figurki i dużo innych skarbów a przy tym cieszy oko swoją estetyką."Półka RALF


Półka RALF

2. Jak wygląda proces produkcji takich mebli?


"Ja projektuję, szkicuję projekt. Zawsze jestem przy produkcji i dopilnowuję aby meble wyglądały tak jak w założeniu, dbam też o zaokrąglone krawędzie dla bezpieczeństwa naszych najmłodszych klientów. I na końcu ten piorunujący efekt po nałożeniu kolorowego lakieru....Wtedy dopiero mebelek zaczyna żyć i dzielić się dobrą energią :)"


Półka RALFPółka DOLI

3. Czym się inspirujesz?


"Inspirują mnie dzieci i ich kolorowy świat pełen małych książeczek, figurek, samochodzików i dinozaurów. Dla nich ważne jest aby te wszystkie skarby należycie wyeksponować."


Regał BOBI
Półka DOLI

 4. Czy wykonujecie meble na zamówienie, czy można np. wybrać ich
     kolor?

"Tak, dostępne są wszystkie" kolory tęczy " z czego jeteśmy dumni i to nas wyróżnia."Półka AMBER

Półka BELMOND

5. Jaki jest idealny pokój dziecięcy według marki Alamo


"Dla nas idealny pokój dziecięcy to taki w którym dziecko czuje się bezpiecznie, wygodnie i lubi tam spędzać czas."


Półka RALF

Półka KLAUDI


Półka KOBLE


6. Co myślisz o tak popularnych ostatnio targach designu i wzornictwa
    dla dzieci? Czy planujesz udział w takim wydarzeniu? 


"To ciekawa idea, aczkolwiek wymierzona w dorosłych a nie w dzieci, które często nie decydują o tym jak będą miały urządzony pokój. Świetnie jest znać trendy i interesować się designem ale myślę, że znacznie ważniejsze jest aby zabawki, meble, ubrania podobały się naszym dzieciom i były funkcjonalne a nie tylko trendi."Półka SARA
Stolik KRIS

Cieszymy się że w Polsce powstaje coraz ciekawsza oferta skierowana do najmłodszych. Trzymamy kciuki za kolejne udane projekty! 


www.alamo.sklep.pl

3 komentarze:

  1. Gorąco dopinguję! Ciekawe projekty i zachwycająca kolorystyka.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. My również trzymamy kciuki, bo propozycja od Alamo wyróżnia się pięknym wzornictwem, a przy tym zachwyca starannym wykonaniem!

    OdpowiedzUsuń
  3. Alamo było na WAWA Design Festiwal w ten weekend :) I już wkrótce ich biały domek pojawi się u Marcina :)

    OdpowiedzUsuń