wtorek, 6 maja 2014

Pokój Jagny

fot. Jakub Woźny

Jagna to wiecznie uśmiechnięta pełna wigoru ośmiolatka, a jej energetyczny, czerwono - biały pokój jest jej odzwierciedleniem. Dziewczynka zaczytuje się książkami na głos i bardzo chętnie spędza czas wypełniając zeszyty kreatywne (ostatnio ulubiony to "Wytwórnik Domowy" Agaty Królak), uwielbia też rysować i wymyślać kolejne lalki kokeshi z rolek po papierze toaletowym...kreatywność i pasję do tworzenia dzieli wspólnie z mamą - projektantką z Tiku tiku design. Zapraszamy na wiosenną dawkę czystej energii!!!Tuż za szafą kryje się piękny czytelniczy zakątek! Dwa pierwsze piętra zarezerwowane są dla książeczek z wysmakowanymi ilustracjami. A na poddaszu czasu pilnuje zegar  Gingham style red z kolekcji Tiku Tiku. Tarcza zegara wykonana jest  z kraciastej bawełnianej tkaniny, która posłużyła również do zhakowania lampki JANSJO z Ikea. Więcej o przemianie lampki tutaj.


fot. Jakub Woźny


Fotel bujany to mebel z przeszłością ;) Zrobiony na szaro został przez mamę Jagny.  A o jego związkach z ...historią sztuki i wystawą w Marsden Woo Gallery w Londynie możecie przeczytać tutaj Tapeta w motyle od Laura Ashley to wybór Jagny -  przyciąga oko  oryginalnym deseniem.


fot. Jakub Woźny

Pod czerwoną farbą kryją się 40 letnie (sic!) swarzędzkie sosnowe meble z dzieciństwa rodziców Jagny.  Ozdabiają je gałeczki od Laura Ashley upolowane w Londynie. Jedna z półek została salonem dla laleczek kokeshi. Nad nim pokaźna biblioteczka.


fot. Jakub Woźny

  

W świetle okna, tuż nad biurkiem wisi Ojo de DiosWykonany metodą french knitting z bawełnianej włóczki.  Cztery poprzeczne punkty wykończone tiulowymi pomponami oznaczają żywioły ziemi, ognia, powietrza i wody. Ojo de Dios jest dekoracją do dziecięcego pokoju  idealną na powitanie nowego członka rodziny, zgodnie z wierzeniami meksykańskich ludów Pueblo, ma przynosić mu zdrowie i szczęście.

Ojo de Dios-Summer Tiku Tiku


fot. Jakub Woźny


Zasłonka nad biurkiem subtelnie koresponduje z deseniem zegara i lampki nocnej.


lalki kokeshi wykonane przez JagnęCzerwień, która zadomowiła się w pokoiku Jagny, nie dominuje nad wnętrzem ani go nie przytłacza. Dzięki wykorzystaniu subtelnych dekoracji intensywny kolor dodaje mu charakteru a wykorzystanie starych mebli czyni go wyjątkowym.


9 komentarzy:

 1. Swarzędz rządzi! Wygląda świetnie! Uroczy pokój uczennicy. Wnętrze z dusza. No i ta Laura A. nawet na laleczkach kokeshi - majstersztyk ;-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Pokoik tętni życiem i przede wszystkim w pełni odzwierciedla charakter Jagny!

   Usuń
 2. Rządzi rządzi:)))fajnie jest starocie do życia pobudzić:) no i nie kupi się ich i IKEA :D pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. cudny! swarzędzka biblioteczka mistrzostwo! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem fanką koloru czerwonego w pokojach dziecięcych - ale tu wymiata ! Świetnie to wszystko wygląda! ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerwień, w tym przypadku faktycznie wymyka się konwenansom! ;)

   Usuń
 5. Ja czerwony lubię ale chyba nie zaryzykowałabym takiej ilości, bo cykor ze mnie. Natomiast urzeczona jestem bardzo. Zwłaszcza witryna jest piękna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudnie...musze koniecznienposzukac takich mebli do salonu;)

  OdpowiedzUsuń