niedziela, 23 sierpnia 2015

Echa Leśne!
     Echa Senne / fot. Echa Leśne
Dzisiaj o projekcie, który zachwycił nas od pierwszego wejrzenia! Na leśne zwierzaki i ich twórców natknęłyśmy się podczas ostatniej edycji Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie. Echa Leśne przyciągnęły nas formą! Wszystko za sprawą znakomitej kreski zaproszonych do współpracy z pracownią grafików - Malwiny Konopackiej oraz Tymka Jezierskiego. Tekturowe figurki przedstawicieli naszej rodzimej fauny leśnej, czy elementy  stacji kosmicznej to zaproszenie do samodzielnej zabawy dla dzieci w każdym wieku! Co więcej, dla najmłodszych z tekturowych elementów z łatwością można wykonać piękny mobil, a szablony zwierzaków wykorzystać do kreatywnej zabawy z kilkulatkiem! Całość wydana jest z dbałością o najmniejszy szczegół. Zapowiedzi pracowni skutecznie trzymają nas w napięciu - plejada mieszkańców lasu zagościła właśnie na tekstyliach dla dzieci! O inspiracje oraz najbliższe plany pracowni postanowiłyśmy zapytać   Kasię  Walędzik i Kubę Kink. Wsłuchajmy się w Echa Leśne !!!
Echa Leśne
1. Echa Leśne to duet. Jak wygląda podział obowiązków w Waszej pracowni?

Kobiety odpowiadają za wizję, mężczyźni za produkcję – tak po krótce można scharakteryzować naszą dwójkę. Projekt Echa to nasze hobby, więc dużą część zadań wykonujemy razem, rozmowy z grafikami i wstępne założenia projektu to działanie zespołu, Kasia zwykle koordynuje prace z grafikiem, a ja zajmuję się technicznymi detalami i produkcją układanek. 


Echa Leśne oprac. graf. Malwina Konopacka


2. Układanka Zwierzęta polskich lasów zachwyca estetyką i wykonaniem. Co według Was jest najważniejsze w procesie projektowania dla dzieci?

Kolor, rysunek i temat - dzieci są bardzo kreatywne, dlatego nasze zabawki nie mają szczegółowej instrukcji. Dzieci pokazują nam nowe formy zabawy naszą układanką, których na początku w ogóle nie przewidzieliśmy, na przykład wykorzystanie jej jako szablonów do rysowania.3. Do projektu Zwierzęta polskich lasów zaprosiliście ilustratorkę Malwinę Konopacką, przy Echach Kosmicznych współpracował z Wami Tymek Jezierski. Czy możemy spodziewać się kolejnych projektów z udziałem polskich grafików?Oczywiście. Design jest dla nas najważniejszy. Chcemy, żeby dzieci miały bezpośredni kontakt ze sztuką w domu, na co dzień. 
Właśnie sfinalizowaliśmy Echa Senne: pościel i piżamy według wzorów Malwiny ze znanymi już zwierzętami oraz paternem ze stacją kosmiczną z serii Kosmiczne Echa. W kolekcji pojawiły się również m.in. śpiworki wykonane z bawełny oraz delikatnego polarku, zamykane na wygodny zamek błyskawiczny, z kieszenią na skarby!!! Dodatkowo jesteśmy w trakcie procesu szycia piżamek uzupełniających kolekcję Echa Senne. Oczywiście całość została wyprodukowana w Polsce. Prowadzimy również rozmowy z kolejnymi grafikami i pracujemy nad następnymi tematami.Echa Senne / fot. Echa Leśne

Echa Senne / fot. Echa Leśne


Echa Senne
Echa Senne


Echa Senne


                                       Kosmiczne Echa / oprac. graf. Tymek Jezierski 

Echa Senne / fot. Echa Leśne
4. Gdzie, poza naturą Echa Leśne poszukują inspiracji?


Wszędzie. Przede wszystkim obserwujemy, co interesuje nasze dzieci i dzieci, z którymi stykamy się na co dzień i wybieramy to, co ładne i wartościowe.


    5. Gdzie można Was znaleźć?

Nasze produkty dostępne są przez internet (m.in. pakamera.pl, mamabu.pl, lamala.pl),  w Warszawie staramy się być obecni w dobrych sklepach dla dzieci i księgarniach np: sklep wielobranżowy fundacji Bęc Zmiana, Czuły Barbarzyńca, księgarnia wydawnictwa Dwie siostry i innych, także w Katowicach - w księgarni Zła Buka. Wszystkich, którym podobają się Echa,  zapraszamy do współpracy.3 komentarze:

  1. Bardzo zabawne grafiki. W sam raz do pokoju dziecięcego :)

    OdpowiedzUsuń