niedziela, 22 czerwca 2014

Mobil origami!

Mobile, jeszcze nie tak dawno zarezerwowane dla przestrzeni niemowlęcej, dzisiaj świetnie odnajdują się także w innej stylistyce. Samo pojęcie przeszło niemałą metamorfozę - od plastikowej, często głośnej karuzeli "atakującej" zmysły małego dziecka po prostą i lekką  formę jak np. mobil z żurawi origami. Wprawiany w ruch nawet najdelikatniejszym podmuchem powietrza, tworzy na ścianie przepiękną grę cieni. Dodatkowo można go wykonać samodzielnie, przy niewielkich nakładach finansowych. Wybrana przez nas kolorystyka jest neutralna, a więc będzie pasować do wielu wnętrz a do tego doskonale komponuje się z naturalnym drewnem! Nasz mobil składa się z osiemnastu żurawi, ale to od Was zależy jaką formę przybierze ostatecznie! 
Do wykonania mobilu origami potrzebujemy:
- papier do pieczenia
- patyczki do szaszłyków
- żyłkę wędkarską
- drucik do wykonania haczyka mocującego
- igłę i nożyczki
1. Wykonujemy żurawia według instrukcji 

wikipedia.org

2. Patyczki łączymy ze sobą pod kątem prostym za pomocą drucika, który będzie służył jednocześnie jako uchwyt

3. Nawlekamy żurawie na żyłki o różnej długości. Jeżeli chcemy umieścić więcej niż jeden, należy zawiązać na lince supełek lub użyć np. koralika jako zabezpieczenie.
4. Żyłki przymocowujemy do patyczków

5. Mobil jest już gotowy, możemy go umieścić nad łóżeczkiem, pod sufitem, na oknie lub w innym wybranym przez Was miejscu. 
Dziękujemy projektantce z ab Fab design za inspirację :)

1 komentarz: