sobota, 19 grudnia 2015

Joanna Rusin!


KIDS DESIGN SPACE to świat zaprojektowany przez dzieci! W ramach tego fenomenalnego (kilkumiesięcznego) projektu, najmłodsi pod okiem mistrzów - projektantów, ilustratorów oraz architektów wcielili się w rolę twórców oraz designerów! Co więcej, dziecięce koncepcje posłużyły projektantom za punkt wyjścia i inspirację do dalszej pracy nad produktem końcowym, który miałby szansę trafić do szerokiego grona odbiorców. W gronie zaproszonych do udziału w projekcie twórców pojawił się szczególnie mi bliski duet. Jego projekty od lat budzą nie tylko zainteresowanie krytyków ale przede wszystkim dziecięcą ciekawość!!! Joanna Rusin (projektantka) oraz Anna Lehmann (malarka), działają na styku sztuki tkaniny i designu. Alternatywne dywany ich autorstwa elektryzują formą i doskonale dopracowanym detalem. Inspirują, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do zabawy! Obie artystki są mamami i wspólnie pomagają najmłodszym pobudzić wyobraźnię twórczą. Jednocześnie działania z dziećmi stały się dla nich kopalnią inspiracji, które każda wykorzystuje w swojej indywidualnej twórczości.


Wszystkie produkty to rękodzieło. Tworzone są ze 100% wełnianego filcu w szerokiej gamie kolorystycznej. Powstają w autorskiej pracowni w Polsce. 


Cars / proj. Joanna Rusin & Agnieszka Czop
Dot / proj. Joanna RusinDot / proj. Joanna Rusin


Dot / proj. Joanna Rusin

Karuzela / proj. Joanna Rusn

Pastylki / proj. Joanna Rusin & Agnieszka Czop Pastylki / proj. Joanna Rusin & Agnieszka Czop 


Niebo / proj. Joanna Rusin & Agnieszka Czop

Circle / proj. Joanna Rusin 

Op - art / proj. Joanna Rusin & Agnieszka Czop
Zachęcam do zajrzenia na Blogi Wnętrzarskie gdzie poznacie pozostałych przedstawicieli polskiego wzornictwa zaangażowanych w projekt Kids Design Space, a efekty inspirującej współpracy na linii dziecko - dorosły można jeszcze do 23 stycznia oglądać na wystawie we wrocławskim CRZ Krzywy Komin. Polecam!!!

2 komentarze: