środa, 8 października 2014

Jelonkovo!

Dla wszystkich, którzy uwielbiają bujać w obłokach na hamakach lub huśtawkach Jelonkovo, stworzyło z udziałem szydła kolekcję wyjątkowych dodatków do pokoi dziecięcych i nie tylko (: Projektantki oplotły niemal całą przestrzeń, począwszy od podłogi, przez kosze, ramki na oświetleniu kończąc (sic!) Trio które od wielu lat interesuje się rękodziełem i bynajmniej nie ukrywa swojej facynacji stylem skandynawskim  połączyło swoje siły tworząc markę Jelonkovo. Neutralna kolorystyka wpisze się doskonale zarówno w przestrzeń niemowlęcą jak i w bardziej "dojrzałe" wnętrza. Projekty cechuje wyjątkowa dbałość o szczegół i staranność wykonania, które są gwarancją że będziemy się mogli nimi cieszyć bardzo długo (: Jelonkovo regularnie roszerza swoją ofertę, warto więc często  do nich zaglądać, bo w ofercie kryje się mnóstwo niespodzianek ( nie tylko szydełkowych!)
Zapraszamy na rozmowę z Asią, Kasią i Elwirą z Jelonkovo! 


                                                                                                                                   

  1. Jelonkovo to trio. Co "splotło" Wasze drogi?

Znamy się i przyjaźnimy od lat. Wszystkie od dzieciństwa interesowałyśmy się rękodziełem , oczywiście każda z nas  w innej dziedzinie. Nasz pomysł stworzenia czegoś trwałego, wzajemnej współpracy wyszedł tak naturalnie, że trudno jest określić jeden jedyny moment. W pewnym sensie ta koncepcja istniała w każdej z nas, z osobna i długo wcześniej dojrzewała a teraz właściwie po prostu połączyłyśmy siły :-) Nasz projekt dopiero nabiera rumieńców.

jelonkovo.pl

jelonkovo.pl

jelonkovo.pl

2. Wasze projekty wydają się ogromnie pracochłonne, jak długo trwa wykonanie splotów np. w przypadku dywanu czy hamaku?

Zależy nam na tym aby rzeczy które stworzymy były absolutnie wyjątkowe także pod względem ich wykonania. Dlatego też fajnie jest jeśli w odbiorcy narodzi sie taka myśl, że gdzieś tam jest osoba która dołożyła wszelkich starań żeby w moim domu, na centralnym miejscu leżał piękny, ręcznie wykonany dywan.


jelonkovo.pl
jelonkovo.pljelonkovo.pljelonkovo.pl

3. Czy klient, może zgłosić się do Was z własnym pomysłem?

To ciekawa koncepcja. Rzeczywiście już kilkoro klientów prosiło nas o zrobienie czegoś, czego w ofercie nie było więc absolutnie się przed tym nie wzbraniamy.


jelonkovo.pl
jelonkovo.pl


jelonkovo.pl

4. Co jest dla Was inspiracją?

Największą inspiracją oprócz naszego upodobania do wnętrz scandinavian, prostych form, które tylko dzięki niewielkim kolorowym dodatkom tworzą niesamowite wnętrza, jest oczywiście nasze codzienne życie. Zamiłowanie do hand made'u z pewnością bierze się też stąd że najpierw jako małe dziewczynki tworzyłyśmy rożne rzeczy, jedna szydełkowała, druga szyła a trzecia urządzała ciągle w innym stylu swoje pokoje, a teraz wciągamy w te nasze pasje nasze małe córeczki. Z nimi i dla nich też tworzymy rożne ciekawe rzeczy.


jelonkovo.pl
jelonkovo.pl
5. Idealna przestrzeń dla dziecka to według Was...?

Taka która inspiruje i pozwala dziecku uruchomić wyobraźnię. Raz z pokoju można zrobić wielki statek, innym razem wielki namiot , czyli wszystko to co rozwija nasze dziecko. Ale też i bawi. Stąd nasz pomysł na oryginalne i piękne huśtawki i hamaki, nie takie jak z sieciówek.

jelonkovo.pl

jelonkovo.pl

6. Gdzie można znaleźć Wasze produkty? Planujecie udział w najbliższych targach designu?

Intensywnie pracujemy nad naszą stroną internetową - jelonkovo.pl, prowadzimy bloga, opracowujemy zasady współpracy z innymi twórczymi ludźmi, których projekty wzbogaciłyby naszą ofertę. 
Fajnie by było aby w świecie większą wagę przywiązywano do tego, co najbliżej serca czyli naszych pasji. Tego życzyłybyśmy i sobie i innym.


jelonkovo.pl

jelonkovo.pl
jelonkovo.pl
8 komentarzy: